Van Helsing

12. května 2012 v 10:39 | Debbie |  Filmy


Film Van Helsinga snad všichni znají ale pro ty co ne tak vám jej trochu přiblížím. Podle mě je to úžasný film, jelikož jsem nadšenec fantasy. Nejde mi tolik o ty upíry a vlkodlaky ale líbí se mi na provedení Van Helsinga, že nejsou žádní nádherní šamponci tak jako Twilight. Pravý upíři ve filmu mají být ošklivý, děsivý a lidé se jich mají bát. To samé u vlkodlaků. Tady se mění při úplňku a je to jediné zvíře, které dokáže Draculu zabít. Podle mě je to dobře udělaný film, někdo to vidí zase jinak ale jak říkám, do tohoto filmu jsem blázen, když jsem jej viděla poprvé, musela jsem se kouknout i po druhé :) Takže ti co jste ho neviděli, tak vřele doporučuju :) Ale nakonec i tak abych vám tu nebásnila o tomto filmu jak je dobrý dám vám sem aspoň jednu recenzi... :)

Jo a mimochodem natáčí se druhý díl ve kterém si zahraje Van Helsinga Tom Cruise. Moc z toho nadšená nejsem, že tam bude on ale i tak jupí bude druhý díl. I tak prostě pravý Van Helsing je Hugh a basta xDDD

Gabriel Van Helsing (Hugh Jackman), bratr slavného profesora Abrahama Van Helsinga, je jako agent ve službách Vatikánu vyslán do tajemné Transylvánie, kde má za úkol pomoci cikánské princezně Anně (Kate Beckinsale) v likvidaci nebezpečného hraběte Draculy (Richard Roxburgh). Cestu jim však komplikuje Vlčí muž (Will Kemp) a Frankensteinovo monstrum (Shuler Hensley). Režisér Stephen Sommers se po fenomenálním úspěchu obou Mumií pustil do další předělávky starých hororů a s rozpočtem přes 100 milionů dolarů natočil velkolepou poctu právě těmto "universalským" hororům z třicátých let. A je to vskutku posta, jak má být.

Hned několik prvních minut filmu je černobílých, a režisér nám tak připomíná slavnou scénu, kdy se Frankensteinovo monstrum skrývá před lidmi v hořícím mlýně a v náruči drží svého mrtvého "otce" Dr. Frankensteina. Po této velice stylové scéně následuje již barevná sekvence, odehrávající se v Paříži, kde se konečně setkáváme s Van Helsingem, ale také s další slavnou hororovou postavou v podobě Dr. Jekylla alias pana Hydea. Ten díky kouzelníkům z ILM (Star Wars, Hulk, Piráti z Karibiku...) vypadá velice dobře a naštěstí mnohem věrohodněji, než v Lize výjimečných. Právě takovéto počítačové efekty spolkly většinu z obřího rozpočtu tohoto filmu, ale je vidět. že producenti věděli, co dělají. Všechny počítačové triky jsou totiž opravdu naprosto bezchybné a film je na nich prakticky celý založen. Trikové orgie jedou po celou dobu (film má 128 minut), a je to vskutku nářez! Souboj Van Helsinga s Hydem je jenom takové zahřívací kolo, protože pak přichází na řadu zběsilá akce s Vlkodlake, nálet krvelačných Draculových nevěst na bezbrannou vesnici, velkolepá honička s koňmi, další nálet, tentokrát Draculových zrozených dětí a vše zakončuje ohromné finále, ve kterém Van Helsing v podobě vlkodlaka zápasí s Draculou, proměněným v okřídlené upíří monstrum. Je to skvělá jízda, ale režisér Sommers se samozřejmě nenechal unést akcí a dbal také na scénáři. Vzdávám mu velkou poklonu na tím, jak dokázal do příběhu elegantně vložit tolik slavných postav a přitom nezapomenout na oblíbený "mumiovský" humor a nakonec přece jenom na nějakou tu romantiku. Do snímku dokázal ještě zcela nenápadně vecpat Draculovy pomocníky, hrůzné trpaslíky a také nám za pomoci Davida Wenhama v roli Carla připomenout staré dobré "bondovky", konkrétně vynálezce Q. Ostatně samotný Van Helsing je něco jako starověký James Bond.

Tak a je na čase přejít k hereckým výkonům. Hugh Jackman má s podobnými rolemi poměrně velké zkušenosti. Van Helsing je stejně jako Wolverine z obou X-Menů velice cool hláškař a stejně jako on zde také pátrá po své minulosti. Je vidět, že takovéto role Jackmanovi sedí a je v nich zcela bezchybný. Kate Beckinsale má s těmito rolemi už také zkušenosti a po Underworldu je Van Helsing její další "upírárna". Roli upírky ale tentokrát vyměnila za nebojácnou princeznu Annu. Čím dál žádanější herečka je opět velice sympatická a krásná, ale nijak výraznější ve filmu není. Nedostala k tomu však mnoho prostoru. Willa Kempa ani nemohu posoudit, ve snímku totiž vystupuje spíše v podobě nebezpečného Vlkodlaka (ten je však naprosto bezchybný). Zkušený Shuler Hensley také neměl mnoho prostoru předvést své herecké umění, ale když se jeho Frankensteinovo monstrum objeví na scéně, stojí to zato. Legendárního Borise Karloffa (Frankestein z roku 1931) ale určitě nepřekonává. No a nakonec jsem si nechal Richarda Roxburgha. Ten totiž jednoznačně převálcoval všechny ostatní a je tou nejjasnější hvězdou celého filmu. Jeho vznešený, ale nesmrtelným životem již poměrně znuděný hrabě Dracula s anglicko-rumunským přízvukem působí skutečně ďábelsky. Je to určitě nejlepší záporák z celého filmu. Van Helsing s ním také bude mít kupu práce.

Ještě se ale také musím zmínit o filmové hudbě Alana Silvestriho. Podle jednoho z trailerů to vypadalo, že po celý film budeme poslouchat něco jako Blade atd., ale nakonec to všechno dobře dopadlo. Alan Silvestri se předvedl opět v plné parádě a jeho orchestrální vskutku epický hudba je dokonalá.

Van Helsing je vlastně celý dokonalý! Nemusel jsem to vůbec rozepisovat, stačilo to jenom prostě říct. Je v něm úplně všechno. Sci-fi, fantasy, horor, dobrodružství a romantika. Je to zkrátka ten nejlepší koktejl ze všech. Divočina jak má být!!!

Jedním slovem: BOMBA!!!


Takže jak jsem říkala Van Helsing je prostě bomba... Jako poslední už stačí říct, že se na něj musíte podívat! Jak jsem říkala Van Helsing je pro mě jeden z nejlepších filmů a já jej vřele doporučuji. Bývá také mnoho filmů na který se podíváte a řeknete si že je pěknej a jednou se na něj podíváte ale pak se na něj v životě víckrát nepodíváte, jelikož by vás po druhé nebavil a to právě u Van Helsinga není. Na něj by jste se dokázali dívat pořád dokola a dokola a stále by vás to bavilo a po skončení by jste se chtěli podívat znova. Je to prostě ten typ filmu, který vás umí vtáhnout do ději... :) Tak neváhejte a jděte se podívat...


Obrázky z filmu:


Princezna AnnaVan Helsing - GabrielDraculaAleera - Draculova družkaVerona - Draculova družkaMarishka - Draculova družkaVlkodlakFrankenstein

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 miro-smajda-daily miro-smajda-daily | Web | 12. května 2012 v 10:41 | Reagovat

pěkné, to je jeden z mých oblíbených..

2 Debbie Debbie | Web | 12. května 2012 v 10:43 | Reagovat

Díky, můj taky :)

3 Sisi / Siska Sisi / Siska | Web | 20. srpna 2012 v 14:08 | Reagovat

na sto % souhlasím... film jsem viděla a je dokonalý.... s tím začátkem si zabila =D =D máš pravdu, že ve Twilight jsou šampónci...

4 Debbie Debbie | E-mail | Web | 26. srpna 2012 v 21:26 | Reagovat

[3]: Přece je to pravda, nikdo se tam na slunku neleskne :D

5 fluttershybeauty fluttershybeauty | E-mail | Web | 28. března 2013 v 15:33 | Reagovat

Film jsem viděla včera a asi jsem se do nej zamilovala. Je to nejlepší film, který jsem v poslední době viděla. Moc se mi líbil příběh, jen jediná věc co byla trochu zvláštní, že Draculu mohl zabít jen vlkodlak a Van Helsing se v něho náhodou proměnil. Ale jinak nejlepší film!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama