X-Men

12. května 2012 v 13:29 | Debbie |  Filmy


Ano, někomu příjdu jako velmi šílené stvoření a přiznávám, že jsem. Jsem extrémě šílená :D Miluju film X-Mena ještě víc než Van Helsinga ale i tak je mám ráda. Dokonce jsem dostala přezdívku a několik lidí mi říká dokonce Logene. xD A proč? No protože vědí že sleduju pořád X-Mena a jak příjde na něj řeč spozorním. Jak jsem psala u Van Helsinga tak tento film je ten samí v tom, že se na něj dokážete koukat stále dokola a dokola a nepřestane vás to bavit, vždy se na to musíte podívat znovu protože vám to nedá. X-Men se mi ale líbí více než Van Helsing, jelikož se ráda zajímám o bytosti se zvláštními schopnostmi a zrovna v tomto filmu jich je až až. Co prostě víc dodat musíte se na tento film podívat aby jste zjistili proč jsem do něj takový blázen. Navíc není jen jeden díl jako Van Helsing a to mě na něm ještě více přitahuje. Dílů už je pět a natáčí se tento rok šestý. Takže je X-Men 1, 2, 3 a pak je X-Men Origins Wolverine a X-Men First Class... No znám to na zpamět no :D Musím si to pamatovat pak by to nemohl být můj oblíbený film. Tak jako v předchozím povídání o Van Helsingovi vám napíši také nějakou tu recezi. Navíc recenzi na přímo první díl jsem nenašla tak vám sem dám recenzi z posledního natočeného dílu First Class...


X-Men byla vždycky moje oblíbená komiksová série. Kdo by nechtěl mít speciální gen, díky kterému může provádět něco úžasného a ještě se kamarádit s Hughem Jackmanem? Bryan Singer z obrázkového sešitu udělal zábavnou akční alegorii a menšínách, jenž když ságu z rukou pustil, začala se její vyjímečnost hroutit. Což odnesli třetí X-Men a první prequel, samotný Wolverine, kterého ani svaly Hugha Jackmana nezachránily od průměrnosti.

Tolik krátká rekapitulace dosavadní historie filmových X-Menů, která právě přivítala nový přírustek do rodiny. Jmenuje se První třída (First Class) a je to taky prequel. Tedy film, jehož děj se odehrává před tím původním.

Narozdíl od Wolverina, tenhle se nevrací jen do minulosti ale i ke kořenům.

Může za to jistě i tlupa scénaristů, z nichž půlka pracovala i na nedávném Thorovi a druhá půlka na loňském Kick-Ass. Může za to i atraktivní, schopné a dynamické obsazení, kde hlavní role hrají James McAvoy a Michal Fassbender a výrazné vedlejší postavy další dobří a většinou pohlední herci a herečky (Jennifer Lawrence v úloze mladé mutantky, která hledá sebedůvěru stát se Mystique, je z nich nejlepší, Januray Jones jako arogantní kráska a telepatka v nevkusných sexy kostýmech nejnepřehlédnutelnější).

A může za to jistě i režisér Matthew Vaughn, další důkaz, že britská invaze pouští do amerických velkofilmů žádoucí čerstvý vítr. Vůbec celý film vypadá docela britsky, nejen proto, že i McAvoy a Fassbender mají na ostrovech zázemí (Fassbender na tom irském). V roce 1962, kdy se film z většiny odehrává a kdy hlavní padouch plánuje Kubánskou krizi tak, jak ji z učebnic neznáte, se narodil i filmový Bond.

Stopy slavného britského agenta prošly i tímto retrem v moderním stylu. Především Fassbenderův Eric (budoucí Magneto) má šarm a vražedné schopnosti 007 a taky cestuje na cestě za pomstou za smrt matky v koncentráku po atraktivních světových lokacích. Hlavní padouch, mutant, který dokáže vydírat či tahat za nos nacisty, komunisty i americkou vládu, k tomu plánuje zlotřile a ve velkém.

Zatímco tahle inspirace je nepřímá, odkazy na budoucnost (nebo filmovou minulost) X-Menů jsem tvůrci vložili vědomě, aby potěšili fanoušky. Ovšem První třída funguje i jako první díl a má sílu rekrutovat i nové fandy, kteří se chtějí nechat okouzlit dobrodružstvím o výjimečné menšině bojující za svá práva.

Co mě dostalo:

Že ve filmu zazní i cizí jazyky
Mini výstupy původních x-menovských herců
James McAvoy a Michael Fassbender v jednom filmu!
Celkově silné herecké obsazení
Jak mě film napínal, dojímal i bavil
Bondovský šarm
Jemné odkazy na dobové i současné americké společenské klima
Závěrečná hitovka od Take That

Co mi vadilo:

Moc opakování proklamací, jak májí být na sebe mutanti hrdí
Že hudba stylově poněkud kopíruje tu, co hrála v Počátku
Ne moc povedený plakát filmu

X-Men: First Class, USA 2011, 130 minut. Režie Matthew Vaughn, hrají James McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer Lawrence, Kevin Bacon, Nicolas Hoult, January Jones, Rose Byrne, Lucas Till, Zoë Kravitz, Oliver Platt. Premiéra 2.6.2011!Obrázky z X-Mena 1Obrázky z X-Mena 2
Obrázky z X-Mena 3 Poslední vzdor
Obrázky z X-mena 4 Wolverine Origins


Obrázky z X-Mena 5 First Class


Jako u Van Helsinga se chystá další díl u X-Mena se chystá také a to X-Men Wolverine origins 2. Zřejmě další pokračování o Wolverinově životě. :) Abych se přiznala tak se na něj úplně moc těším... Nevím jak říct přesně jak moc no říct napsat :D ale to se ani nedá... :D Ale podle toho co psali v recenzi, kterou jsem sem dala tak mě se oproti tomo co psali líbí všechno a nemůžu si stěžovat... Každý díl není úplně nejlepší a každý má své mouchy ale neexistuje na světě žádný film, který by byl dokonalý... Takže doporučuji se na něj podívat :))) Budete z toho mít určitě dobré zážitky a jak jsem řekla po konci filmu budete mít nutkání si to pustit znovu takže přeji krásné podívání a užíjte si to :))) S pozdravem Adminka: Debbie :)))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Barsh Barsh | Web | 12. května 2012 v 13:39 | Reagovat

pěkný blog. dobrý film :)

2 Debbie Debbie | Web | 12. května 2012 v 13:40 | Reagovat

Díky :))Taky máš pěkný blog :))

3 Akneenojew Akneenojew | E-mail | Web | 26. srpna 2017 v 2:31 | Reagovat

By dealing together, the two of you can address problems of self-esteem and mutual trust.  He is content, and also the the complete opposite of our opinion later years has in store for us.

4 Mirkadips Mirkadips | E-mail | Web | 26. července 2018 v 22:36 | Reagovat

Peels help to eliminate from of all old amendments dermatological layer. operations effective at any time, adapted for skin of any species. After non-traumatic peeling disappear minor wrinkles, skin area becomes smooth, without wrinkles. Regeneration – three days. deeper peeling effectively struggles wrinkles (expression, old, smoothing small pits, removes spots.
Regeneration – 7 days. Deep peeling conducting in the beauty clinics. This is very efficient operation, although requires long period regeneration – about month.
<a href=http://chemicalpeel.in/chemical-peel-before-and-after>chemical skin peel before and after</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama